Blog

Dress code w biurze

Dress code w biurze

Jeszcze kilka lat temu w biurach panowały żelazne zasady dotyczące ubioru pracowników. Zdaje się, że obecnie ulegają one złagodzeniu, zwłaszcza w dużych, międzynarodowych korporacjach, które stawiają na luźniejszą atmosferę pracy. Szczególnie pracownicy, którzy nie mają kontaktu w cztery oczy z klientami mogą sobie pozwolić na mniej zobowiązujący strój.

Moda ze sklepów internetowych

Moda ze sklepów internetowych

Kupowanie w sklepach stacjonarnych to dla wielu już przeżytek. Korzystanie ze sklepów online jest wygodniejsze, szybsze, można wybierać z wielu możliwości i to wszystko bez wychodzenia z domu. Nic dziwnego, że ta forma zakupów robi furorę już od kilku lat i wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej życia. Przez Internet kupujemy nie tylko odzież i obuwie – także różnego rodzaju bilety, sprzęt AGD czy nawet żywność.

Niebanalna elegancja na każdą okazję

Niebanalna elegancja na każdą okazję

Często powtarza się, że ubiór świadczy o człowieku. Choć nie powinno się przywiązywać nadmiernej wagi do wyglądu zewnętrznego (bo przecież mówi się także: „nie szata zdobi człowieka” albo „nie oceniaj książki po okładce”!), to jednak nie da się ukryć, że strój ma wielki udział w pierwszym wrażeniu, jakie wywiera każdy z nas na nowo poznanej osobie. To podświadomość płata nam takie figle. Na szczęście istnieje kilka prostych trików, które sprawią, że w oczach każdej napotkanej osoby będziemy wyglądać nienagannie i zrobimy pozytywne wrażenie.

Szafa nastolatka

Szafa nastolatka

Wiek dojrzewania to niewątpliwie trudny okres, zarówno dla nastolatka, jak i jego rodziców. To wtedy nadchodzi bunt przeciwko dorosłym i światu, najważniejsi stają się rówieśnicy i ich opinia. Nie ma innego wyjścia, jak zaakceptować to i przeczekać, a w razie potrzeby służyć nastolatkowi wsparciem. Często bunt przejawia się w zmianie stylu ubioru, czasami bardzo radykalnej. Młody człowiek albo chce się wyróżnić z otoczenia za wszelką cenę, albo wręcz przeciwnie – jak najbardziej upodobnić się do rówieśników. Wywiera na rodzicach presję, by finansowali drogie zachcianki. Uważa, że koniecznie musi mieć markowe buty, bluzy lub torebki, takie jak inne dzieci w klasie. Co w takim przypadku może zrobić rodzic?

Paprocki&Brzozowski, czyli badania genetyczne w modzie!

Paprocki&Brzozowski, czyli badania genetyczne w modzie!

Badania genetyczne to świetny sposób, żeby sprawić, aby nasze życie było jeszcze przyjemniejsze. Dzięki nim można np. dowiedzieć się jak zachować na długo promienny, zdrowy wygląd czy utrzymać wysportowaną sylwetkę. To metoda coraz bardziej popularna wśród gwiazd. Teraz postanowił wypróbować ją najsłynniejszy polski duet projektantów - Paprocki&Brzozowski.

TOP 5 trendów na Instagramie w 2017 roku

TOP 5 trendów na Instagramie w 2017 roku

Instagram przeszedł długą drogę od aplikacji pozwalającej na udostępnianie obrazu do drugiej najbardziej popularnej platformy społecznościowej zaraz po Facebooku. Posiadający ponad 600 milionów użytkowników serwis stał się ważnym narzędziem dla przedsiębiorstw chcących dotrzeć do swoich odbiorców. Umiejętnie prezentować się na Instagramie warto choćby dlatego, że jak wynika z badań Iconosquare Instagram 2015 Study, 70% użytkowników szukało profili marek na Instagramie, a 37% obserwuje 1-5 kont firmowych. Jakie zasady będą wyjątkowo obowiązywały w serwisie w 2017 roku?

Sezonowe wyprzedaże

Sezonowe wyprzedaże

Każdemu chyba znane jest przyjemne uczucie zadowolenia z dopiero co dokonanego zakupu. Poziom satysfakcji zwiększa się, gdy skorzystamy z promocji i zaoszczędzimy choć trochę pieniędzy. Sklepy odzieżowe dobrze wiedzą o tym, że uwielbiamy wyprzedaże. To także okazja dla nich na pozbycie się zalegających towarów i oczyszczenie półek przed wprowadzeniem nowych kolekcji. Nie ma się co oszukiwać – promocje nie są korzystne tylko i wyłącznie dla klientów, sklepy także na nich zarabiają. Wiele się mówi o sztuczkach stosowanych przez sieciówki w okresie wyprzedaży, takie jak zawyżanie cen, by je później obniżyć. Jeśli jednak zachowamy zdrowy rozsądek, to na wyprzedażowych zakupach możemy wyjść na plusie.